افزونه اسکیما WP Schema

4.5/5

افزونه اسکیما WP Schema

فزونه اسکیما WP Schema فارسی، جزو سریع و آسان ترین راه برای افزایش ورودی ها از طریق موتورهای جستجو مثل گوگل و … می باشد. با استفاده از افزونه WP Schema Pro ، بدون نیاز به دانش کدنویسی می توانید هر قالب وردپرسی را به راحتی به صورت خودکار نشانه گذاری کنید تا گوگل بتواند محتوای سایت شما را کاملا ساخت یافته (Structured Data) مشاهده کند.

اسکیما یا Schema چیست؟

در کل می توان گفت که  طرح یا Schema ، نشانه هایی به شمار می روند که توسط موتورهای جستجو قابل درک هستند و از آن برای بهبود اطلاعات سایت شما در موتورهای جستجو استفاده می شود. هنگامی که اطلاعات دقیق خود را در قسمت rich snippet افزونه اسکیما پرو به اشتراک بگذارید، احتمال اینکه کاربران بیشتری را جذب وب سایت خود کنید بسیار زیاد است  به دلیل این که اینگونه نمایش اطلاعات با ساختار دقیق و مرتب باعث می شود که هر کاربری را به سایت شما جذب کند. و در واقع می توان گفت  این اسکیماها یک سری برچسب یا میکرودیتاهایی هستند که به آن ها داده های ساختار یافته نیز میگویند و این امکان را به شما می دهند تا آنها را به کدنویسی قالب، برگه ها یا نوشته ها و محصولات سایت خود اضافه کنید.

انواع طرح های Schema

image

مقاله، کتاب، دوره آموزشی، رویداد ها، آگهی های  استخدامی، اطلاعات کسب و کار ، محصول و … از  جمله طرح های Schema هستند که با نشانه گذاری بهتر می توانید به شکلی متفاوت و عالی آنها را در نتایج موتورهای جستجو مشاهده کنید. (به این لینک نیز می توانید مراجعه کنید)

دلیل اهمیتSchema در گوگل

5df8a1cc97c6ef0072466995
  • نشانه های Schema کمک می کنند تا موتورهای جستجو درک درستی از محتوای صفحه داشته باشند.

موتورهای جستجو اغلب محتوا را می خوانند و در پایگاه داده خود ذخیره می کنند. اما یک طرح Schema به آنچه خوانده اند معنی می دهد.

به عنوان مثال ۲۲۳۴۵۶۷۸-۰۲۱ ممکن است فقط تعدادی عدد باشد. اما زمانیکه به یک نشانه Schema اضافه می شود، موتورهای جستجو متوجه می شوند که آن یک شماره تلفن است.

با استفاده از اطلاعات اضافی مانند: جزئیات نویسنده، بررسی، توضیحات و … موتورهای جستجو تصویر بهتری از آنچه در صفحه وجود دارد، پیدا می کنند و این امر به رتبه بندی بالاتر در جهت یافتن کلمه کلیدی مرتبط تر کمک شایانی می کند.

  •  به شما کمک خواهد کرد تا CTR وب سایت خود را افزایش دهید.

اغلب کاربران تمایل دارند بر روی نتیجه ای که به نظرشان جذاب تر است، کلیک کنند. حتی اگر رتبه بندی بالایی نداشته باشید، یک تصویر غنی rich snippet که تصویری واضح از آنچه شما انجام می دهید و یا آنچه در صفحه شما وجود دارد، کاربران را جذب می کند تا بر روی آن کلیک کنند. از جمله: امتیاز های ستاره دار، بررسی کاربران، توضیح خوب و .. به مردم کمک می کند تا بیشتر در مورد سایت شما بدانند.

شما می توانید مخاطبان هدفمندتری را برای وب سایت خود داشته باشید.

اغلب افراد ممکن است چندان تمایلی به گشت زدن در وب سایت شما نداشته باشند. آنها زمان کمی صرف می کنند و بعد بدون اینکه کار خاصی انجام دهند از سایت شما خارج می شوند. اگر چه این امر باعث ترافیک شده اما نرخ خروج سریع از سایت شما را افزایش می دهد که یک امتیاز منفی سئو به شمار می رود.

در صورت به اشتراک گذاری اطلاعات لازم می توانید از افرادی که واقعا علاقمند به محتوای سایت شما هستند، استقبال کنید. به مردم دقیقا آنچه را که در سایت تان وجود دارد را نشان دهید،تا آنها تصمیم بگیرند که آیا آن را باز کنند یا خیر. در این صورت، کاربران وفادار بیشتری به سایت شما جذب می شوند زیرا آنها در مورد شما در نتایج جستجو خوانده اند، و سپس از روی این اطلاعات تصمیم گرفتند سایت شما را برای بازدید انتخاب کنند و این انتخاب با خروج سریع از سایت همراه نخواهد بود.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها